Bio

Zpěvák, herec a moderátor Lukáš Randák pochází z Českých Budějovic, kde také navštěvoval gymnázium a později Jihočeskou univerzitu.  Hudební vzdělání získával pod vedením Aťky Knotkové, ať už sólově, nebo v DPS Canzonetta.

 

V roce 2008 se stal nejdříve externím, později stálým  členem sboru opery Jihočeského  divadla, které se stalo jeho domovskou scénou.  Diváci ho mohli v sólových rolích postřehnout v opeře Prodaná nevěsta, v komedii Holka nebo kluk, v muzikálech Hello  Dolly, Divotvorný hrnec a nejnověji také v hlavní roli Che v muzikálu Evita.

 

Na pražských scénách prošel divadly Broadway, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Hybernia, Studio Dva a GoJa Music Hall. A to v titulních rolích v muzikálech Romeo a Julie nebo Ples upírů. Z dalších muzikálů pak Sněhová královna, Kapka medu pro Verunku, Královna Kapeska, Alenka v kraji zázraků, Přízrak Londýna, Carmen, Jesus Christ Superstar, Bonie & Clyde, Mefisto, Doktor OX, Galileo, Wicked.

 

Dlouhodobě spolupracuje s letní scénou Divadla Pikl Hluboká nad Vltavou, muzikály Romeo a Julie, Casanova, Jedna noc na Karlštejně, činoherní kousky Charleyova teta nebo Sluha dvou pánů.

 

Ve studentském projektu Cyrano skladatele Vojtěcha Adamčíka se objevil v roli Kristiana.

 

Účastnil se velkých koncertů, Proms Gala Bídníci 25 let v ČR, Pocta Zdeňku Bartákovi, Písnička pro Aťku a další. Koncerty také sám pořádá a moderuje.

 

Lukáše mohli vidět také diváci v Plzni (West Side Story), Ústí nad Labem (Casanova) nebo v Opavě (O ptáku Ohniváku a lišce Ryšce).

 

Je sólistou tanečního orchestru Fordance Orchestra.